Valve’den Apple sahiplerine kötü haber! Umurumuzda değilsiniz!

Oyunun selefi Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) bu makinelerde çalışıyordu ancak şirket, yenilenen başlığın “CS tarihindeki en büyük teknik sıçramayı temsil etmesinden” bu yana bu platformlardaki kullanıcıların şansının yaver gittiğini söyledi.

MacOS’a ek olarak, “DirectX 9 ve 32 bit işletim sistemleri dahil” eski donanımlar da kullanımdan kaldırılıyor. Valve, vazgeçmeyi teknolojik gelişmelere dayalı “zor bir karar” olarak nitelendirdi. Şirket, bu platformlardaki kullanıcıların bir araya getirildiğinde aktif CS:GO oyuncularının yüzde birinden daha azını temsil ettiğini belirtiyor; bu da oyun devinin bu platformlara yönelik eski desteği maliyet açısından bilinçli bir hareket olarak görmediğini gösteriyor.

Valve’den Apple sahiplerine kötü haber! Umurumuzda değilsiniz!

Valve, oyuncuları diğer abonelerle eşleştirirken çeşitli bonuslar kazanan isteğe bağlı 15 dolarlık bir destek olan Prime Status Yükseltmesini satın alan sistemlerdeki uygun oyunculara geri ödeme sunacak. Ancak uyarılar var. Mac kullanıcıları paralarını ancak 22 Mart ile 27 Eylül arasında “CS:GO oyun sürelerinin çoğunun macOS’ta olması” durumunda geri alabilecekler. Bu arada DirectX 9 ve 32-bit Windows kullanıcılarının bu tarihler arasında Steam’den Prime Status Yükseltmesini satın almış olması gerekiyor.

Valve yalnızca 1 Aralık’a kadar geri ödeme sunacak. Ayrıca şirket, CD anahtarlarının, hediye satın almaların ve yasaklı hesapların uygun olmadığını belirtiyor.

Valve, aylarca süren heyecanın ardından eylül ayı sonlarında Counter-Strike 2’yi piyasaya sürdü. Muazzam güncelleme, gelişmiş grafikler, yükseltilmiş haritalar ve daha inandırıcı duman sunuyor. Daha inandırıcı aydınlatma, daha keskin dokular ve güncellenmiş geometri için Valve’ın şirket içi Source 2 motorunu kullanıyor. CS2, Steam’de CS:GO’nun yerini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx