Lenf kanserini yenen Boğaç Aksoy: ‘Mutlak’, iyileşme sürecime motivasyon sağladı

Boğaç Aksoy’un, tedavi sürecinde rol aldığı kısa film “Mutlak”ın İstanbul prömiyeri ‘Digital Film Festival İstanbul’ kapsamında Çekmeköy Crea Center’da gerçekleşti. Volkan Karataş’ın senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönettiği filmde, Adem karakterini canlandıran Boğaç Aksoy, gösterim sonrası konuştu.

Aksoy, “Filmde Halil Ergün’ün gençliğini canlandırmak ve onunla aynı sette olmak benim için muhteşem bir tecrübeydi. Dünya topraklarının neredeyse tamamının kuruduğu, yer kabuğunun şekil değiştirdiği dönemde, dünyayı yeniden yeşertmek için araştırmalar yapan bir kaşifi canlandırdım” dedi.

Aksoy ayrıca, “Filme dair paylaşabileceğim en önemli şeylerden biri ise çekimlerin yapıldığı sırada ikinci evre kanserdim ve aynı zamanda tedavi sürecindeydim. ‘Mutlak’, konusuyla eş zamanlı olarak iyileşme niyetiyle ve yoğun duygularla içinde yer aldığım bir proje oldu. Doğayı yeniden yeşertebilme amacımız, benim iyileşme sürecime de motivasyon sağladı” ifadelerini kullandı.

Boğaç Aksoy, 2021’in Mart ayında lenf kanserine yakalandı. Kemoterapi tedavisini ardından kök hücre tedavisi de gören 34 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz yıl eylül ayında kanseri yendiğini açıklamıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx