Fatih Kacır’ın Çin temasları sürüyor: Teknoloji alanında iş birlikleri yapılacak

AA

Sanayi ve Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Çin’e bir gerçekleştirdi.

Bu ziyaret kapsamında ise mevkidaşlarıyla görüşerek Türkiye hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bakan Kacır, Çinli firmaları sanayi ve teknoloji alanında iş birliğine davet etti.

Çinli mevkidaşlarıyla görüştü

Bakan Kacır, ziyaretinin ilk durağı başkent Pekin’de Çinli mevkidaşları Bilim ve Teknoloji Bakanı Yin Hıcün ile Sanayi ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Cin Cuanglong ile görüştü.

Şirket yöneticileriyle görüşecek

Kacır, Pekin’in ardından Şanghay, Cınciang, Vuhu, Lingang, Ningbo, Şıncın ve Guangcou şehirlerinde sanayi tesislerini ziyaret edecek, Çinli şirketlerin yöneticileri ve yetkililerle bir araya gelecek.

Çin’deki programında elektrikli araç ve batarya üretimine öncelik veren Kacır, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un proje ortağı Farasis Energy’nin Çin’in Ciangsu eyaletinin Cınciang şehrindeki elektrikli araç batarya üretim tesisini ziyaret edecek.

Elektrikli araç fabrikalarında incelemelerde bulunacak

Kacır, ayrıca Çin’in kamuya ait önde gelen otomotiv şirketlerinden Chery, SAIC Motor, Zeekr (Geely) ve GAC Motor’un elektrikli araç fabrikalarında incelemelerde bulunacak.

Çinli teknoloji şirketi Huawei’in, iletişim, bulut bilişim ve otomotiv alanlarında geliştirdiği yeni teknolojileri sergilediği kampüsü ziyaret edecek olan Kacır, şirketin Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelecek.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx