Elmas Eller, 5 Yıl Sonra Elindeki Altcoin’leri Sattı!

Ethereum’un elmas elli traderı, yaklaşık beş yıl elinde tuttuktan sonra ETH’yi Binance’e yatırdı. Trader, lider altcoin projesini yaklaşık 1.800 gün önce 400 dolardan satın aldı. Bu uzun bekleyişin ardından trader 4 milyon dolar kâr elde etti. Bu arada Ethereum, 5 Haziran’dan bu yana %8’lik bir düşüş gördü.

Ethereum’un elmas elli traderı, beş yıllık varlıklarından kâr aldı

‘Elmas eller’, Ethereum ağının nispeten yüksek risk toleransına sahip traderları için kullanılan bir ifade. Bunlardan biri, %400 kâr elde etmeden önce 1.800 gün boyunca Ether’i tutmayı tercih etti. Ethereum’un bir elmas el traderı tarafından satılmasının, altcoin için düşüş görünümünü körüklediğini belirtmek gerekiyor.

Bu arada, kripto ekosistemindeki en büyük altcoin olan Ethereum, Binance’de 1.739 dolara geriledi. Buna ilaveten Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, geçtiğimiz hafta boyunca holder’larına %8’in üzerinde kayıp yaşattı. Bu da altcoini uzun süre elinde tutan traderlar arasında kâr rezervasyonu eğilimini artırdı. Dune Analytics’in verilerine göre, 2018’de ETH satın alan bir elmas el traderı, 1.800 günlük elde tutma süresinin ardından tokenı satarak Ether’den %400 kâr elde etti. Bu bağlamda Dune Analytics, Twitter hesabında şu paylaşımı yaptı:

Bir Elmas El, son haftalarda Binance’e giderek daha fazla ETH yatırdı. Borsalardan 2018 yılında 400 dolardan satın aldı. 1800 gün tuttuktan sonra, 4 milyon dolar kar elde etmeye karar vermiş gibi görünüyor (% 400).

https://twitter.com/OnchainDataNerd/status/1668225260368576512

Böylece, büyük cüzdan yatırımcısı ETH’yi Binance’e yatırarak 2018’de satın aldığı Ether’den kâr elde etti. Token’ın uzun vadeli holder’ları tarafından satılması, stratejik yatırımcıların ya daha fazla düşüş ya da uzun bir kripto kışı beklentisiyle altcoin’deki pozisyonlarından çıktıklarına işaret eder. Bu yüzden, ilgili altcoin için bir düşüş işareti olarak kabul görür.

Altcoin fiyatı 5 Haziran’dan bu yana sürekli düştü

Ethereum fiyatı 5 Haziran’da 1.893,51 dolardan bu yazının yazıldığı sırada 1.724,27 dolara düştü. Bu, geçtiğimiz Pazartesi gününden bu yana %8,9’luk bir düşüşe işaret ediyor. Bununla birlikte, altcoin kayıplarını telafi etmek için mücadele ediyor. Uzmanlara göre, uzun vadeli holder’lardan ve elmas ellerden gelen satış baskısının artması halinde ETH’nin daha fazla kayba uğraması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir