Bu Hafta Patlama Yapacak Mavi Çipli DeFi Altcoinleri

Mavi çipli DeFi altcoinleri dediğimizde kripto para piyasasında hemen dikkatler bir noktada toplanmaya başlıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, önde gelen merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarıyla ilişkili tokenler dikkat çekiyor. Düşüş piyasası karşısında kayda değer bir dayanıklılık gösteriyor. Birkaç mavi çipli DeFi tokeni, piyasadaki mevcut gerilemeye rağmen kayda değer kazançlara tanık oldu.

Mavi çipli defi altcoinleri: CRV yükselişe önderlik ediyor

Mavi çipli defi altcoinleri için CRV, geçtiğimiz hafta %21’in üzerinde artış gösterdi. Buna göre bu yükseliş dalgasının ön saflarında yer aldı. Bu dalgalanmanın önemli bir katalizörü, Curve Finance tarafından yakın zamanda piyasaya sürülen bir stablecoin olan crvUSD’nin basılması oldu. Özellikle crvUSD, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve ETH likit stake türevleri de dahil olmak üzere bir varlık sepeti tarafından destekleniyor.

Mavi çipli defi altcoinleri içinde CRV’nin ötesinde kripto paralar da var. Diğer taraftan yönetişim tokenları da etkileyici haftalık kazançlar elde etti. Maker (MKR), Frax Share (FXS) ve Chainlink (LINK) ile ilişkili tokenlar de arttı. Buna göre %8 ila %9 arasında değişen kazançlar kaydetti. CoinGecko verileri, daha geniş DeFi borç verme ve borç alma sektörünün büyüme yaşadığını belirtiyor. Ayrıca çoğu tokenin son yedi gün içinde pozitif bölgede işlem gördüğünü ortaya koyuyor.

Gerçek dünya varlıkları ve likit staking

Mavi çipli DeFi altcoinleri içinde bu canlanma, gerçek dünya varlıklarının (RWA’lar) ve likit stake tokenlarının bu DeFi uygulamalarında teminat olarak giderek daha fazla kullanılmasına bağlanabiliyor. RWA’lar, tokenlaştırılmış tahviller ve şirket borçları gibi geleneksel finansal araçları temsil ediyor. Ayrıca DeFiLlama verilerine göre, RWA varlık protokollerindeki toplam mevduatların artması dikkat çekici.

Benzer şekilde, CoinGecko’nun yakın tarihli raporu dikkat çekiyor. Likit stake protokollerindeki toplam mevduata vurgu yapıyor. Buna göre Ocak 2023’ten bu yana %5,870 oranında artıyor. Böylece Ağustos sonu itibarıyla 919,0 milyon dolara ulaştığını gösteriyor. Lido’nun stETH’i gibi likit stake türevleri (LSD’ler), kullanıcılara DeFi ekosisteminde kullanılmak üzere stake edilmiş Ethereum pozisyonlarının tokenize edilmiş bir temsilini sunuyor. Buna göre bu durum Mavi çipli DeFi altcoinleri içinde büyüme yönünden önemli bir rol oynuyor.

Piyasa zorlukları devam ediyor

Mavi çipli DeFi altcoinleri içinde dayanıklılığa rağmen, daha geniş kripto para piyasası, öncelikle küresel piyasalardaki riskten kaçış duyguları nedeniyle rüzgarlarla karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin %3,2 ve Ethereum %2,6 oranında düştü. Bu düşüşler büyük ölçüde 2007 mali krizinden bu yana görülmeyen seviyelere ulaşan ABD Hazine getirilerindeki artışa bağlanıyor.

Daha yüksek getiriler kripto paralara ve hisse senetlerine yatırım yapmanın fırsat maliyetini düşürüyor. Buna göre bu durum kriptokoin.com olarak baktığımızda bu varlık sınıflarında düşüşlere neden oldu. Toplam kripto piyasa değeri %2,4 oranında daraldı. Buna göre 1,084 trilyon dolara geriledi. Ayrıca hafta boyunca 27,6 milyar dolar değer kaybetti. Mavi çipli DeFi altcoinleri dışında bakalım hangi gelişmeler bizi bekleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx