Bu 3 Bitcoin Borsasından Duyuru: Delistler Var!

Kripto para piyasasında sadece kripto para birimleriyle ilgili gelişmeler olmuyor. Aynı zamanda onları traderlara sunan Bitcoin borsaları ve platformlarından da önemli haberler geliyor. Bunlardan bu hafta dikkatleri çeken 3 haberi okuyucularımız için derledik.

Bitcoin borsası OKX, ağ sorunu yaşadı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada ilginç günlere şahit oluyoruz. Bugün önde gelen kripto para borsası OKX, bir problem yaşadı. Kripto haber platformu Wu Blockchain bu durumu takipçilerine bildirdi. Buna göre, borsanın kullanıcıların bakiyelerinin görüntülenmesinde bir sorun vardı. Wu Blockchain, bahse konu durumu takipçilerine şu şekilde paylaştı:

Topluluk kullanıcıları, OKX APP, web sürümü ve istemcinin piyasa verilerini ve hesap bilgilerini görüntüleyemediğini ve bunun olası bir sunucu kesintisine işaret ettiğini bildirdi. OKX, ekibin sorunu çözmek için çalıştığını belirtti.

Bu gelişmenin ardından kripto para borsası bir açıklama yayınladı. OKX, sorunun sunuculardaki ağ sorunlarında kaynaklandığını açıkladı. Ayrıca, kullanıcı fonlarının güvende olduğunu belirtti. Bu doğrultuda OKX, X hesabı üzerinden şu bilgilendirmeyi yaptı:

TSİ 12:27’de, OKX platformumuz sunucularımızdaki ağ sorunları nedeniyle aralıklı kesintiler yaşadı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Teknik ekip sorunu hızla çözdü ve normal trade hizmetlerine devam ettik. Paranızın bizimle güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Platformumuzun istikrarının önemini anlıyoruz ve gelecekte bu tür olayların yaşanmasını önlemek için çalışacağız.

Kraken Kanada’daki tüm USDT, WBTC mevduatlarını askıya alacak

Bitcoin borsası Kraken, Tether USD (USDT), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Kanada’daki diğer rezerv destekli varlıklar için tüm alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini kapatmayı planladığını duyurdu. Askıya alma, bu tür tokenlerin yasal durumuna ilişkin düzenleyici rehberliğin ortasında geldi. Bu arada, diğer Kanada borsalarındaki benzer bir stablecoin kıskacını takip etti.

Kraken, Cuma günü yaptığı açıklamada, Kanada’da Tether (USDT), Dai (DAI), Wrapped Bitcoin (WBTC), Wrapped Ether (WETH) ve Wrapped Axelar (WAXL) için para yatırma, çekme ve alım satım işlemlerini askıya alacağını kaydetti. Buna göre, 30 Kasım saat 12:00 itibariyle her bir coin için para yatırma ve trade işlemleri sona erecek. Ayrıca, para çekme işlemleri 4 Aralık saat 11:00’de sona erecek. Bitcoin borsası, platformda kalan bu varlıkları 5 Aralık’ta geçerli piyasa kuru üzerinden USD’ye dönüştürecek. Kraken, “USDT, DAI, WBTC, WETH veya WAXL’den herhangi birinde bakiyeniz varsa, desteklenen işlem paritelerinden birini düşünmenizi veya 30 Kasım’dan önce para çekmenizi öneririz” diye belirtti.

Sense Protokocol, piyasadan çıkıyor

DeFi protokolü Sense Finance, 26 Ekim’de yaptığı açıklamaa göre, 18 aylık faaliyetinin ardından piyasadan ayrılıyor. Bu doğrultuda proje, Sense Protokocol’ü sonlandırma kararı aldı. Ayrıca Sense Finance, kullanıcı arayüzünü (UI) topluluk kullanımı için açık kaynak haline getirecek. Protokol bu kararını X hesabından duyurdu ve sabitledi:

Büyük Güncelleme: 18 aylık çalışmanın ardından, Sense Protocol’ü sonlandırma ve kullanıcı arayüzünü topluluk kullanımı için açık kaynak haline getirme kararı aldık. Kullanıcıları, kalan fonlarını 1 Aralık 2023 tarihine kadar mevcut Portal kullanıcı arayüzü üzerinden çekmeye teşvik ediyoruz.

Sense Finance, bu tarihten sonra, arayüzü barındırmaktan vazgeçecek. Ayrıca, kodu harici, topluluk kullanımı için açık kaynak haline getirecek. Bu arada, Bitcoin protokolü, MORPHO token ödüllerine hak kazanan kullanıcıların, Morpho Governance tarafından devredilebilir hale geldiklerinde özel bir arayüzde 7. Yaşa kadar paylarını talep edebileceklerini belirtti. Devamla protokol, Sense Core ekibinin Sense Protocol’ün mevcut ve gelecekteki sürümlerine katkılarını durduracağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx