Apple, Yeni 27 İnç iMac Modeli Üretmeyecek

Apple tarafından geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Scary Fast etkinliği ile M3 işlemcilere sahip yeni bir 24 inç iMac hepsi bir arada bilgisayarın yanı sıra yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar duyuruldu. Öte yandan, iddialar Apple’ın yeni bir 27 inçlik modeli geliştirdiği yönündeydi ancak şirket yaptığı açıklamada 27 inçlik modeli yeniden piyasaya sürmeyi planlamadığını doğruladı. Bu anlamda 24 inç iMac, Apple’ın yeni M3 çipleriyle bir süre için mevcut olan tek iMac olacak gibi görünüyor.

The Verge, Apple Halkla İlişkiler Temsilcisi Starlayne Meza’nın tüketicilerin ve profesyonellerin Mac deneyimini daha büyük bir ekranda yaşamak istiyorlarsa 27 inçlik bir Studio Display monitör alabileceklerini ve bunu Mac mini ya da Mac Studio’ya bağlayabileceklerini söylediğini belirtti.

Apple daha önce içinde Intel işlemciler bulunan daha büyük 27 inç Retina ekranlı iMac modelleri satıyordu. Ancak şirket bu versiyonların satışını 2022 yılında durdurdu ve görünüşe göre Apple, hepsi bir arada bilgisayar almak isteyenler için yalnızca yeni M3 çipli 24 inçlik modeli sunacak.

Diğer taraftan Bloomberg’den Mark Gurman, iMac Pro’nun 32 inçlik devasa bir ekranla hala geliştirilmekte olduğunu iddia ediyor. Modelin en azından 2024 veya 2025’in sonlarına kadar satışa çıkmayacağı iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx