Yurtları, ‘başkanlık makamı’ olarak tahsis edildi: ‘Haydi kızlar eve’

DUVAR- Urfa’da AK Partili Ceylanpınar Belediyesi’nce yapılan 200 kapasiteli kız yurdu belediye liderine makam olarak tahsis edildi. Eğitim-İş Şanlıurfa Şube Lideri Sedat Kayaokay, “Bu yapı ilçenin tek bağımsız kız yurdu olacaktı. Bu durum ‘Haydi Kızlar Okula’ diye başlanan sürecin ‘Haydi Kızlar Eve’ye dönüştüğünü gösteriyor” diyerek reaksiyon gösterdi.

Cumhuriyet’in haberine nazaran evvelki belediye tarafından İLBANK kredisi ve UNICEF’in dayanağıyla “Haydi Kızlar Okula” projesi kapsamında 200 kapasiteli kız yurdu yapıldı. Lakin kız yurdu daha açılmadan yeni lider için makama dönüştürüldü.

‘YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ’

Eğitim-İş Genel Lideri Kadem Özbay ise barınma meselelerine ve tarikatların faaliyetlerine işaret ederek “Anlıyoruz ki iktidarı elinde tutanlar için tüm bunlar, tarikatların en rahat faaliyet gösterdiği vilayetlerden olan Urfa’daki bir belediye liderinin ceylan derisi makam koltuğunu nereye koyacağından daha değerli değil. Tek bir kız çocuğunun hayalleri, eğitim hakkı dahi bu ülkedeki tüm koltuklardan hayatidir” dedi. Özbay, yasal yollara başvuracaklarını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.