Ukrayna’dan Rusya’ya nükleer rest: Bu bir zaferdir

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Rus ordusu peş peşe mağlubiyet yaşadıktan sonra bize ön şartsız görüşme yapabileceklerini bildirdiler. Bu şimdiden Ukrayna için bir zaferdir” açıklamasını yaptı. Kuleba, Rusya’nın nükleer silahları alarma geçirmesine değinerek, “Bizi nükleer bombalar ile vursanız bile yenemezsiniz” şeklinde konuştu.

Basın toplantısı düzenleyen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Rus ordusu peş peşe mağlubiyet yaşadıktan sonra bize ön şartsız görüşme yapabileceklerini bildirdiler. Bu şimdiden Ukrayna için bir zaferdir” dedi.

Görüşmeye ilişkin konuşan Kuleba, “Biz Rusya’nın ne diyeceğini dinlemek için görüşeceğiz. İşgalin sona erdirilerek Rus askerlerinin ülkemizden nasıl çıkarılacağını konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Nükleer rest
Dmitro Kuleba, Rusya’nın nükleer silahları alarma geçirmesine değinerek, “Bizi nükleer bombalar ile vursanız bile yenemezsiniz” şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanlığına Rus caydırıcı güçlerini özel savaş görevi durumuna geçirmesini emretmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.