Trabzonspor’un Alexander Djiku ile ilgilendiği argümanı

Spor Toto Üstün Lig’de geçen dönemi şampiyon tamamlayan Trabzonspor’da stoper transferi için çalışmalar devam ederken, Fransız basınından bordo-mavililerle ilgili bir tez gündeme geldi.

Fransız basınında yer alan habere nazaran; Trabzonspor, Gana ve Fransa vatandaşlığı bulunan Strasbourg’un 27 yaşındaki oyuncusu Alexander Djiku‘yu takımına katmak istiyor.

DJIKU’NUN MALİYETİ NE KADAR?

Haberde, Trabzonspor’un futbolcu için 6 milyon Euro’yu gözden çıkardığı belirtildi. Yeni piyasa pahası 10 milyon Euro olan futbolcu, stoper, sağ bek ve ön liberoda oynayabiliyor.

TRANSFERDE RAKİPLER VAR

Trabzonspor’un dışında, 2023 yılına kadar mukavelesi devam eden futbolcuya Avrupa’dan diğer kulüpler de ilgi gösteriyor. İspanya’dan Sevilla, Fransa’dan ise Rennes ve Birçok de Djiku’yu transfer etmek için düğmeye basmış durumda.

GEÇEN SEZONKİ PERFORMANSI

Tam ismi Alexander Kwabena Baidoo Djiku olan futbolcu, geçen dönem Strasbourg takımında 33 maçta 2876 dakika müddet aldı ve 1 gol üretti. 11 sarı ve 1 de kırmızı kart gören savunmacı daha evvel Caen ve Bastia gruplarında da misyon yapmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.