Şenol Güneş, Azerbaycan’dan aldığı teklifi açıkladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Neftçi Bakü maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Tecrübeli teknik adam, geçmiş yıllarda Azerbaycan’dan transfer teklifi aldığını açıklarken, Beşiktaş’ın prensipte anlaştığı iddia edilen Eric Bailly’nin transferiyle ilgili bir soruya da yanıt verdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah beyazlı takımın yarın UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. eleme turunda Neftçi Bakü ile oynayacağı maç öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Şenol Güneş’in açıklamaları şöyle:

“HİÇBİR YABANCILIK ÇEKMEDİK”

“Bakü’de olmaktan dolayı çok mutluyuz. Hiçbir yabancılık çekmedik. Yarın her iti takım için de zor bir maç olacak. Hak eden kazansın. Biz de Netfçi Bakü de turu geçmek istiyor.”

“BUGÜN BAŞARILI OLAN, YARIN BAŞARISIZ OLABİLİR”

“Üstten bakmayı insani olarak doğru bulmam. Kimlik, makam, şöhret, para… Bunlar insanın değerli olduğunu göstermez. Bugün başarılı olan, yarın başarısız olabilir.”

“GHEZZAL’IN SAKATLIĞI UZUN SÜRDÜ”

“Cenk Tosun antrenmana katılıyor ama buraya getirmedik Ghezzal bizimle beraber çalışmalara başlamadı. Masuaku cezalı. Buraya gelen oyuncuların hepsinin oynama şansı var. Ghezzal’ın sakatlığı çok uzun sürdü. Cenk şu anda iyi görünüyor.”

“TİRAN’DAN DAHA İYİ BİR TAKIMLA OYNAYACAĞIZ”

“Tiran’dan çok daha iyi bir takımla karşılaşacağımızı biliyorum. Azerbaycan’da futbol çok mesafe aldı. Neftçi Bakü’nün 9 şampiyonluğu, 7 kupa şampiyonluğu var. 3 takım da Avrupa’da Konferans Ligi’nde görünüyor. Futbol olarak yatırımları ve iddiaları üst seviyede.”

“AZERBAYCAN’DAN TRANSFER TEKLİFİ ALDIM”

“2000’li yıllarda Azerbaycan’dan transfer teklifleri oldu. Ben biraz tutucuyum transfer konusunda, çok fazla transfer yapmıyorum. Şu anda Beşiktaş’ta mutluyum. Herhangi bir değişiklik olamayacak.”

“TÜRK TAKIMLARININ HEPSİNİN BAŞARILI OLMASINI İSTERİM”

“Beşiktaş ülke puanına çok önemli katkılar yaptı. Ancak son 5 yıla bakıldığı için seri başı olma durumu ortadan kalktı. Türk takımlarının hepsinin başarılı olmasını isterim. Ülke puanımız yükselecek. Şampiyon olan takımın Şampiyonlar Ligi’ne direk gideceğine inanıyorum.”

ŞENOL GÜNEŞ’E ERIC BAILLY SORUSU

Şenol Güneş, Beşiktaş’ın prensipte anlaştığı iddia edilen Manchester United’ın Fildişi Sahilili stoperi Eric Bailly’nin transferiyle ilgili bir soru üzerine “Transferle ilgili konuşmanın bir anlamı yok şu anda. Bir stoper daha istediğimizi söylemiştik ama bu çok acil değil. Mevcuda baktığınızda çıkabilecek oyuncularımız var ama uzun vadede ihtiyacımız olabilir. Çok fazla Afrikalı oyuncumuz var, bu nedenle Afrikalı almamaya çalışıyoruz. Ama gerekirse de alacağız. Bugün şu anda gündemimizde transfer olmamalı. Transferi biraz kenara atmakta fayda var. Yok diye cevap vermek istemiyorum” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx