Kripto parada bir vurgun daha: 20 milyon dolarla sırra kadem bastılar

TRT Haber’de yer alan habere nazaran kısa mühlet evvel Türkiye’de faaliyete geçen yabancı sermayeli HUMEX isimli kripto para borsası, yüksek kâr marjı vaat ederek günden güne kullanıcı sayısını artırdı.

Avukat Mehmet Tufak Koçak, “Humingbırd teknoloji yatırım şirketi ülkemizde 2021 yılında faaliyete geçmiş bir şirkettir. Yaklaşık yirmi milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’ye geldiklerini söyleseler de ticaret sicilinden anlıyoruz ki yüz bin Türk lirası kadar bir sermayeleri var” bilgilerini verdi.

20 MİLYON DOLARLA KAÇTIKLARI SAV EDİLİYOR

Platformun kurucusu F.Ç.E.‘nin ve CEO’su T.K.’nin 20 milyon dolarla yurtdışına kaçtıkları öne sürülüyor. Çinli yöneticinin kendi ülkesinde dolandırıcılık cürmünden karar giydiği ve bu nedenle Malezya vatandaşlığına geçtiği de savlar ortasında.

Mağdur çalışan, “Öğlen molasından sonra şirkete döndük arkadaşlarımla birlikte bir gerginlik sezdik. Ancak hiç beklemediğimiz için hala daha olumlu düşünmeye devam ettik. Yaklaşık bir saat kadar bir süreç geçti. Ve ondan sonra artık gitmiş olabilecekleri durumunu düşünmeye başladık” diye konuştu.

Avukat Koçak, “İki bin, iki bin beş yüz kadar mağdur kelam bahis. Şirket çalışanlarıyla birlikte iki bin altı yüz sayısına ulaşmış oluyoruz. Halihazırda şayet yatırımı devam eden varsa şu an para çekmeleri imkansız. Para çekimine kapalı sistem” dedi.

Mağdur yatırımcı, “Bir tanıdık vasıtasıyla duydum açıkçası. Duyduğumda da çok kâr elde edebileceğimi düşündüm. Bunun üstüne de kredi çektim. Konut kredisine de girmiştik. Maalesef ki şu an ne bu krediyi ödeyebilecek durumdayım ne de çektiğim mesken kredisini ödeyebilecek durumdayım” tabirlerine yer verdi.

ŞİRKETİN 75 ÇALIŞANI DA MAĞDUR

Mağdur çalışan, “Bizler hiçbirimiz maaşımızı almadık. Hiçbir hakkımızı alamadık. Zati maaş gününde gittiler. Hiçbir hakkımız yok şu an. Yani biz de aslında herkes kadar mağduruz” formunda konuştu.

Hem yatırımcıların hem de çalışanların şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.