Kızı kaçırılmaya çalışılan anne feryat etti

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde kendisine saplantılı Lider Lafçı tarafından kaçırılmaya çalışılırken silahla ağır yaralanan üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz’ün annesi Zeynep Kırgöz isyan etti.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Tunca mahallesinde geçtiğimiz hafta Başkan Lafçı, kendisine saplantı haline getirdiği 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz’ü kaçırmaya çalışırken silahla ağır yaraladı. Yaşanan olayın akabinde kaçan Başkan Lafçı, saklandığı İzmir Buca ilçesindeki bağ konutunda polis tarafından yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde ağır bakımda tedavisi süren üniversite öğrencisi kızın ailesini CHP Manisa Vilayet Lideri Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Lideri Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Lideri Av.Yalçın Arcak, CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Bülent Mersinli ve ilçe bayan kolları ziyaret etti.

“İLLA KIZIMA SAHİP ÇIKMALARI İÇİN GERİMİZDE BİRİLERİ Mİ OLMASI GEREKİYOR”

CHP’lilerin ziyaretinde sık sık gözyaşlarına boğulan anne Zeynep Kırgöz, kızını rahatsız eden ve şuanda cezaevinde olan Başkan Lafçı için yaklaşık 6 ay evvel karakola şikayet ettiklerini, lakin şikayetlerin yeteri kadar dikkate alınmadığını söz etti.

Acılı anne Zeynep Kırgöz, Denizli Pamukkale Üniversitesi İşletme kısmını kazandığını ve okuma hayalinin olduğunu söz edere şöyle konuştu: “Benim canım çok yanıyor. Ben tekraren karakola gittim. Biz karakola gittiğimizde farklı bir şey, karakoldan çıktığımız da başka bir şey yapıyorlar. İllaki benim kızıma sahip çıkmaları için gerimizde birilerinin olması mı gerekiyordu. Biz vatandaş değil miyiz. Bu adamın uzaklaştırma kararı var. Lakin kaç defa uzaklaştırmayı ihlal ettiği için karakola gittik. Kaç kez yaşadığımız düşünceyi lisana getirdik.

Abisi emekli polismiş. Karakol kapısından girdiği üzere çıkıyor. Kaç sefer karakola gitmiş ağabeyi yardım etmiş ve elini kolu sallayarak karakoldan çıkmış. Karakolda bize  ‘Tamam biz gerekeni yapacağız’ deyip geri gönderdiler. Yaptılar mı? Yapamadılar. Şayet bu kız bir savcının yahut emniyet müdürünün kızı olsaydı reaksiyonları ne olurdu? Artık bunu cezaevine aldılar. Ne bilelim iki gün sonra bu insanı geri salmayacaklarını. Ben yandığım ile kalacağım. Benim kızımın hayalleri vardı. Kızım yine üniversiteye gidecekti. Yeni bir şeyler okuyacaktı. ‘Anne ben kendimi geliştirmek istiyorum’ diyordu. Benim ve kızımın bütün hayallerini yıktılar.”

“BİZİM SESİMİZİ KİM DUYACAK”

Kızının Başkan Lafçı tarafından bir çok tehdit iletileri aldığını, bu bildirileri şikayet dilekçelerinde ispat olarak sunduklarını söyleyen anne Kırgöz konuşmasında şu tabirlere yer verdi: “Ben kızımı yerde kanlar içinde yatarak gördüm. Benim kızım hatasızdı. Bir sürü tehdit bildirisi vardı. ‘Ben o kızı öldüreceğim’ diye tehdit iletileri var elimizde. Hepsini polise gösterdim. Lakin hiç bir şey yapmadılar.

Ciğerimiz yanıyor. Hakkında karakolda bir çok şikayet bulunan, hakkında uzaklaştırma kararı olan bir bireyden benim kızımı koruyamadılar. Kim duyacak bizim sesimizi. Emniyet, hakimi, savcısı benim sesimi duymayacak. Kim duyacak bizim sesimizi ve feryadımızı. İlla ki cezasını bizim mi vermemiz gerekir. O şahsın en ağır cezayı almasını istiyoruz. Bizim sesimizi duysunlar.”

BABA, “KIZIMI, HEM BANA HEM DE OĞLUMA ZİYAN VERMEKLE TEHDİT ETMİŞ”

Baba Veysel Kırgöz ise, kızını rahatsız eden şahsın ailesine ziyan vermekle tehdit ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Bu şahıs daha evvel çalıştığı 4 işyerinden taviz kabahatiyle atılmış. 6 aydır kızımı rahatsız ediyor, tehdit bildirileri atıyormuş. Benim işten gelirken bilinmeyen fotoğrafımı çekip kızıma göndererek, ‘Babanın çıktığı saati biliyorum. Bir gece karanlıkta otomobille çarparsam ne olur babana. Vicdan azabından ölürsün’ diye ileti atmış. Bu da yetmemiş onun benim oğlumun, yani kızım kardeşinin fotoğrafını göndererek, ‘Kardeşin konuta gelemez. Onu otomobile bindirir götürürüm’ bildirisi göndermiş.

Ayrıca eşimi de Pazar yerinde alışveriş yaparken de gizlice takip etmiş. Tehdit ettiğine yönelik o kadar karakolda müracaat varken, hakkında uzaklaştırma kakarı varken bu şahıs nasıl da gelip kızımı vuruyor. Kimse koruyamadı kızımı. En ağır cezayı almasını istiyoruz. Zira oburlarının da bizim yaşadığımız acıyı yaşamamasını ve canlarının yanmamasını istiyoruz.”

CHP’DEN KIRGÖZ AİLESİNE DESTEK

Acılı Kırgöz ailesinden yaşananları dinleyen CHP Manisa Vilayet Lideri Semih Balaban, ailenin hukuk gayretinde parti olarak sonuna kadar yanında olacaklarını lisana getirdi.

CHP Vilayet Lideri Balaban açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Yaşanan bu olay Türkiye’de toplumun geldiği noktayı en net bir halde ortaya koyuyor. Bayana yönelik şiddete, cinayete yahut taciz olaylarına karşı en ağır yaptırımların uygulanmaması sebebiyle her gün farklı olaylar yaşıyoruz.  Bizler her türlü hukuksuzluğun karşısında olmaya sürdüreceğiz.

Genç yaşında bu üzücü olayı yaşayan kızımın ailesine gereken takviyemizi sağlayacağız. Hukuk çabalarında yanında olacağız. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu tıp aşağılık insanların hukuk önünde en ağır cezayı alması konusunda elimizden gelen çabayı sürdüreceğiz. Öbür ailelerin de canın yanmaması için çaba göstereceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.