İçişleri Bakanlığı CHP’li Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ı vazifeden uzaklaştırdı

CHP’li Menderes Belediyesi’nde yolsuzluk yapıldığı savları üzerine Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında elde edilen bilgi ve dokümanlar ile eksperler tarafından hazırlanan raporların incelenmesi sonrasında Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen çöp toplama, iş makinesi ve araç kiralama ihalelerinde yapılan usulsüzlükler sonucunda 10 milyon liralık kamu ziyanı oluştuğu tespit edildi.

Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ın da gözaltına alındığı operasyonda, Menderes İlçesi Özdere Mahallesi’nde bulunan yapıların imar mevzuatına ve kıyı kanununa açıkça muhalif yapıldığı, bu yapılara ait Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar ve Belediye Meclis üyesi Ertan Güleç’in menfaat sağladığı tespit edildi. Bu kapsamda Belediye Liderine yakınları üzerinden Bodrum İlçesinde villa verildiği, kimi firmalar ile Menderes Belediye Mustafa Kayalar’ın eşi Aslı Kayalar ortasında para transferi gerçekleştirildiği tespit edildi. Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar ve Belediye Meclis üyesi Ertan Güleç sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından isimli denetim kararıyla hür bırakıldı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma kapsamında şahitlerin, tabir sahiplerinin baskı altına alınmaması, cürüm kanıtlarının karartılmaması için Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar ile Belediye Meclis üyesi Ertan Güleç’in soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için misyondan uzaklaştırıldı.

Aksaray Yenikent Belde Belediye Lideri Mehmet Emin Yumuşak.

YENİKENT BELDE BELEDİYE LİDERİ DA VAZİFEDEN UZAKLAŞTIRILDI

Aksaray Yenikent Belde Belediyesinde beldenin ortak kullanımında olan ve belediyenin mülkiyetindeki taşınmazları diğerlerine satarak haksız çıkar elde edilmesiyle ilgili Aksaray Yenikent Belde Belediye Lideri Mehmet Emin Yumuşak ve sorumlular hakkında soruşturma yapıldı. Belediyeye ilişkin 11 taşınmazın satıldığı ve bu satışların piyasa kıymetinin altında yapılarak 767 bin 591 bin lira kamu ziyanı oluştuğu belirlendi. Ayrıyeten belediyenin araç garajında bulunan ve belediye ilişkin olan petrol istasyonundaki yakıtın daima olarak Lider Yumuşak’ın kendi özel araçlarına ve akrabası olan şahıslara vererek kamu ziyanına sebebiyet verildiği ortaya çıktı. Bu kapsamda bağımsız Belediye Lideri Mehmet Emin Yumuşak, soruşturma ve kovuşturma sürecinde kanıtların karartılmaması gayesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından vazifeden uzaklaştırıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.