Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Recep Kara başpehlivan oldu

Samsun Havza Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde farklı kategoride yaklaşık 250 pehlivan er meydanına çıktı.

Bayram Dağlı, ağalığı devretti

Yapılan ağalık ihalesinde Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı ise 9 yıldır güreş ağalığı vazifesini sürdürdüğünü belirterek, “2013 yılından bu yana ağalık misyonunu sürdürdüm. İnşallah yeni ağamızda güreşe bizlerden daha fazla takviye verecektir. Ağalığı bırakmamız güreşe ve güreşçiye olan desteğimizin kesilmesi manasına gelmez. Her vakit güreşin, güreşçinin ve Havza’mızın yanındayız” diyerek ağalık ihalesinden çekildi.

Yeni ağa, 70 bin lira ile Yahya Ayan oldu

Yapılan ihale sonucunda ağalığını ile 70 bin lira ile Yahya Ayan aldı. Yahya Ayan yaptığı konuşmada tertip komitesi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Belediye Lideri Sebahattin Özdemir ise şenliğin en değerli aktifliklerin yapılmasında büyük dayanağı olan vazifesi bırakan Güreş ağası Bayram Dağlı’ya teşekkür ederek, “Bu güreşlerde bizleri yalnız bırakmayan ve takviye olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Recep Kara başpehlivan

İHA’nın haberine nazaran; Havza İbrahim Karabacak Güreş Sahası’nda gerçekleştirilen güreşlere katılan pehlivanlar, dereceye girebilmek için kıyasıya uğraş etti. 19 başpehlivanın çaba ettiği başpehlivanlık karşılaşmaları sonucunda Yıldıray Akın ile Recep Kara final maçı yaptılar. Yapılan karşılaşma sonucunda Recep Kara başpehlivanlığı kazandı.

Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara madalyaları Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Lideri Sebahattin Özdemir, Güreş Ağası Bayram Dağlı ve protokol üyeleri verdi. Güreşleri çok sayıda vatandaş izledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.