Güvenlik vazifelisi itiraf etti, 3 cinayet aydınlatıldı

İstanbul Pendik’te 2006 yılında bir dokuma firmasının muhasebeciliğini yapan Bülent Demir içerisinde işçinin maaşları olan 80 bin lira para dolu kasa ile ortadan kayboldu. Bülent Demir’in cesedi, 10 gün sonra bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla bağlanmış ve boğazı kesilerek öldürülmüş olarak Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu.

Çelik kasa ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O periyotta jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Demir’i öldürerek kasadaki paraları çalan şahıslara ulaşılamadı.

FİRMANIN GÜVENLİK VAZİFELİSİ İTİRAF ETTİ

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İŞ İNSANI TEKİN UĞURLU CİNAYETİ DE ÇÖZÜLDÜ

Sorgusu devam eden Mustafa M., 2018 yılından bu yana kayıp olarak aranan Galatasaray Kongre Üyesi iş insanı Tekin Uğurlu cinayetinden de bahsetti. Tekin Uğurlu’yu ortalarında alacak verecek sıkıntısı bulunan M.B. isimli bir kişinin otomobil içerisinde öldürdüğünü söyleyen Mustafa M., daha sonra M.B.’nin babası B.B. ile birlikte cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoyol kenarındaki bir alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine Mustafa M., söylediği bölgede yer göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan hafriyat çalışmalarında, Tekin Uğurlu’ya ilişkin ceset ve kemik kesimlerine ulaşıldı. Olaylar İstanbul vilayetinde gerçekleştiği için, belge bu evrede İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki süreçleri tamamlanan Mustafa M., sevk edildiği isimli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin tabirinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise süreçlerinin tamamlanmasının akabinde bugün adliyeye sevk edildi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.