Erdoğan’ın meskeninin önünde ‘Ben Mesihim’ diyerek havaya ateş eden kuşkulu dizinden vurularak yakalandı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki konutunun önüne dün gece polisin durdurduğu bir kişi “Ben Mesihim” diyerek havaya ateş açınca endişe dolu anlar yaşandı. Polisin bacağından vurarak etkisiz hale getirdiği kişinin AKP milletvekili aday adayı İbrahim Karakoyun olduğu öne sürüldü.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’da bulunan konutunun önünde saat 03.00 sıralarında silah sesleri duyuldu. Yaşanan olayın, Erdoğan’ın konutunu korunması için oluşturulan en dış güvenlik çemberinde yaşandığı öğrenildi.

Argümana nazaran, polis grupları, kendilerine yaklaşan bir kişiyi kuşku üzerine durdurdu. Polisin üst araması yapmak istediği şüphelinin önce  “Ben Mesihim, Erdoğan’la görüşeceğim” dediği akabinde silah çektiği öğrenildi. Polisin silahını bırakmasını istediği kuşkulu argümana nazaran evvel havaya 3 el ateş etti.

Gruplar, silahını bırakmayan şüpheliyi sağ dizinden vurarak etkisiz hale getirdi. Yaralanan şüphelinin daha evvel AK Parti’den Kocaeli Milletvekili aday adayı da olan İbrahim Karakoyun olduğu öne sürüldü.

Yaralanan kuşkulu ambulansla hastaneye götürülürken, Baretta marka tabancası da incelenmek üzere Polis Kriminal Laboratuvarı’na götürüldü. Soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.