Erdoğan: Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ayşe’miz, Ahmet’imiz var

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

“Millet Kütüphanemiz, gençlerimizin adeta ikinci meskeni üzere 24 saat açık. 24 saat içinde gelen öğrencilerimize çay, simit, nescafe, kek, bunları 24 saat sunuyoruz. Dün Pakistan Başbakanı buradaydı, kendisine bulunduğumuz yerden gösterdim, gezmende yarar var. Bugün oraya gittiler, gezdiler. Gezdiklerinde hepsi hayran kalıyor. Dünyada bu Millet Kütüphanesi’nin neredeyse eşi gibisi yok. Bununla iftihar edebiliriz. Değerli olan birileri ne yapıyor değil, biz birilerinin yaptığını aşabiliyor muyuz? Değerli olan bu. Müslüman Türk’e bu yakışır. Ben birçok mimar arkadaşımıza dünyayı gezecek, beğendiklerinizi alacaksınız, Külliyemize Millet’in Konutu’nu yapacaksınız dedim. Sağ olsunlar, yaptılar. Sıkıntı işte bu, Batı’nın ilmini alacaksın, ahlaksızlığını değil. Kongre ve Kültür Merkezi’miz en kıymetli toplantılara mesken sahipliği yapıyor. Artık yetmedi, İstanbul’da da yapıyoruz. Rami Kışlamız vardı, orayı da kütüphaneye çeviriyoruz. Bu yıl bitecek, öğrencilerimiz orada da derslerini çalışacaklar. 

Evlatlarımıza, kendilerine, ailelerine, devletine, milletine en ülkü hizmeti nasıl verebilecekse onu sağlama çabasındayız. Az evvel perdede izledik, inşallah içinizden biri yahut ikisi inşallah uzaya gidecek mi? Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ayşe’miz, Ahmet’imiz, Mehmet’imiz var.

Bu ülkede darbe yalnızca siyaset kurumuna, ulusal iradeye yapılmadı. Asıl yıkıcı tesiri eğitim başta olmak üzere gençlerimizi geliştiren alanlara oldu. Gençlerimizin geleceği de karartıldı. Yüksek Öğretim hakkı imtiyazmış üzere gösterilerek pırlanta üzere gençlerimiz ile hayalleri ortasına girildi. Bakmayın siz bugün gençlerimiz için üzülüyormuş üzere yapanlara, biz bunların cemaziyelevvelini düzgün biliriz.

Artık hukuktan dem verenler geçmişte yapılan ayrımcılığa ses çıkarmadı, hatta çanak tuttu. Artık özgürlük narası atanlar insanlarımızın geçmişte en temel haklarının elinden alınmasına ses etmediler. Darbecilerin önünde el pençe divan duran siyasetçileri unutmadık.

DETAYLAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.