Deprem Bölgesinde Sel Felaketi: 14 Kişi Yaşamını Yitirdi, 5 Kişi Kayıp

Depremin vurduğu bölgede dünden itibaren şiddetli yağış yaşanıyor. Yağış nedeniyle birçok kentte sel meydana geldi. Şanlıurfa’da selde hayatını kaybedenlerin sayısı 12’e yükseldi, Adıyaman’da ise 2 kişi yaşamını yitirdi. Her iki kentte toplam can kaybı 14’e çıktı. Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi’nde; “Şanlıurfa’da 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. 5 vatandaşımızla ilgili de arama kurtarma çalışmalarımız şu anda devam ediyor” dedi. 

Sel yaşanan Şanlıurfa ve Adıyaman’da yollarda çökme meydana geldi. Malatya’da deprem çadırlarını su bastı. Diyarbakır’da ise sel riskine karşı çok sayıda çadırın yeri değiştirildi. Sele kapılan yurttaşların bulunmasına ilişkin çalışamalar devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada; Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketi ile ilgili son bilgileri verdi. Soylu, selde can kaybının 14’e yükseldiğini duyurdu. Soylu, şunları söyledi: “Karaköprü, aslında Sırın Deresi Karşıyaka Mahallesi’nin olduğu alana doğru intikal ettik. Oradaki hasarı da tahribatı da gördük. Burada 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Biraz önce bir vatandaşımızın da hayatını kaybettiği bilgisi geldi.”

”11’di, 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Şu anda üç ihbar var. İki ihbar, bir tır şoförümüzün Bozova’daki kayıp ihbarı. Diğer ihbar da Piazza AVM’nin alt katında, oradaki bir temizlik görevlisiyle alakalı ihbar. Şanlıurfa’da 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adıyaman’da 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. 5 vatandaşımızla ilgili de arama kurtarma çalışmalarımız şu anda devam ediyor. Belediyelerimiz sahada çalışıyorlar. Hasar tespit çalışmaları da başladı.”

”Bozova-Hilvan Yolu’nda iki yerde çökme meydana geldi. Buradaki çalışmalar devam ediyor, onarılacak. DSİ ile beraber Akçakale-Şanlıurfa Yolu’nu epey bir su bastı. Daha doğrusu şehre tam akmasın diye suyun bir bölümünü oraya doğru boşalttılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir