Dansta Roman, Flamenko ve Rock’ın buluşması

Küme, Rock ve Heavy Metal müziklerini, Flamenko’nun kompaslarıyla sentezleyen altyapısıyla müzik ve dans şöleni sunacak.

12 Haziran Pazar günü, Profilo Kültür Merkezi Ana Batı Sahnesi’nde performansını sergileyecek. Roman ve Flamenko’nun ortak köklerini, Rock sounduyla dansa dönüştüren kümenin, yurtdışından sonra Türkiye’de ocak ayındaki birinci gösterisi kapalı gişe seyredilmişti.

RUHLARI BİREBİR

Projenin yaratıcısı İhtilal Neval, “Flamenko ötekileştirilen insanların isyanının dansı. Rock müziğin kökleri de birebir temellere dayalı. Bu nedenle Flamenko kültürüyle birinci tanıştığımda gördüğüm şey Rock ve Heavy Metal ile Flamenko’nun ruhunun birebir olduğuydu. Bu nedenle kompas ritim yapısı farklı olsa da Flamenko dans Rock müzikle inanılmaz bir ruhdaşlık gösterdi” dedi.

Gypsy Rock Dans Project kümesi şu isimlerden oluşuyor:

“Danslar Berrin Yılmaz ve İhtilal Neval, perküsyon Cumhur Ersöz, gitar/elektro gitar Can Olcan, gitar/elektro gitar Akıncan Eldes, klavye Koray Alarslan, bas gitar Uğur Keçecioğlu, format, yaratım ve tasarım İhtilal Neval, format geliştirme ve üretim Burak Sayın, sanat direktörü İhtilal Neval”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.