Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu türlü bir kepazeliğe ahlaksızlığa müsaade veremeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kamuda etik kıymetleri korumak hepimizin ortak sorumluluğudur. Artık tüm dikkatimizi büyük Türkiye maksadına yöneltebileceğimiz kritik bir periyoda girdik.

Geçtiğimiz 20 yılda kamu hizmetlerinin kalitesi konusunda çok değerli uzaklık kat ettik. Asırlık ihmalleri bu kadar kısa müddette telafi etmek elbette kolay olmadı.

CHP Genel Lideri kamu görevlilerini gaye gösterdi. Verdiği karar için hakimi, yaptığı süreç için polisi, attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Demokraside bu türlü bir durum olabilir mi? Kamu görevlilerin etik sıkıntısını konuştuğumuz şu platformda kamu nazaran hakkını, hukukunu savunmak da vazifemizdir.

Açıkça ilan ediyorum. Kamu görevlilerine demokratik hukuk hudutları dışında kelam söyleyen herkes bu milletin de bu devletin de düşmanıdır. Bu türlü bir kepazeliğe, ahlaksızlığa müsaade veremeyiz.

İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.