CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muhittin Böcek’in oğlunun nikah şahidi oldu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ile eşi Havva Böcek’in oğulları Gökhan Böcek ile Zeynep Kerimoğlu’nun düğününe katıldı.

Merasime ayrıyeten; CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Lider Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, milletvekilleri ve büyükşehir belediye liderleri ile ilçe belediye liderleri katıldı.

Çiftin nikahını, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek kıydı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Böylesine hoş bir günde, bir nikaha şahitlik etmek için benim için nitekim çok hoş. Dün akşam uçaktan indiğimde; vilayet lideri başta olmak üzere arkadaşlar beni karşılıyorlardı. Baktım, ikinci sırada sevgili Gökhan var. ‘Babamın ayağında bir sorun çıktı, o gelemedi. Konutta yatıyor.’ Dedim, ‘Sevgili Gökhan, yoksa siz nikahı erteliyor musunuz?’ Büyük bir telaş içinde, ‘Hayır, hayır’ dedi, ‘Hiç ertelemeyeceğiz’ dedi. Böylelikle kendisinin evliliğe hazır olduğunu da orada itiraf etti.

Ortada bir tartışacaksınız. Sakın ola ki barışmayı unutmayın. Tartışmanın da barışmanın da ömrün bir kesimi olduğunu sakın unutmayın. Gelecek sizin, çocuklarınız sizin. Onları bu hoş ülke için; ülkemizin hoşluğu için, bağımsızlığı için, bayrağımız için yetiştireceksiniz. Bizler de şayet fırsat bulabilirsek; onları gülerken, oynarken, koşarken seyredeceğiz. Hasebiyle hayatın bütün hoşluklarını hayatınızı isteriz. Konutunuzda huzur olmasını, rahmet olmasını isteriz. Büyüklere saygıyı asla ihmal etmeyin. Etrafınızdaki beşerlerle, dost olduğunuz o beşerlerle bir arada olmaya ihtimam şovunuz ve çocuklarınızı çok hoş yetiştiriniz.”

Kılıçdaroğlu, evlilik cüzdanını verirken de “Evin gerçek sahibi kim? Konutun gerçek sahibi Gökhan desem, biraz galiba olayı farklı bir yere çekmiş oluruz. Karadenizliye sormuşlar, ‘Nerelisin’ diye, ‘Henüz evlenmedim’ demiş. Ben, meskenin gerçek sahibi, nitekim otoritesi olan sevgili Zeynep’e nikah cüzdanını vereceğim. Güzel uğurlu olsun, mutluluklar diliyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.