CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun: 4 doların altındaki fındık fiyatını asla kabul etmiyoruz

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, Kurban Bayramı kapsamında bayramlaşma programlarına katılmak üzere memleketi Ordu’ya geldi. Torun, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile geldiği Ünye’de partisinin ilçe teşkilat binası önünde partililer tarafından karşılandı.

Belediye Caddesi üzerindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Torun bir çay bahçesine geçerek burada yurttaşlarla da sohbet etti. Torun, burada gazetecilere, ülkede bir ekonomik kriz yaşandığını, bu durumun vatandaşın bayramına da yansıdığını tabir etti.

Torun, “Gittiğimiz her yerde sahiden beşerler bayramlaştıktan sonra sıkıntılarını anlatıyorlar. Ülkenin içinde bulunduğu bu olumsuz durum nitekim her yerde de kendini göstermiş. Bakkalında manavında, gelen gurbetçilerimiz dahi yakıtı koymakta zorlandıklarını, alışveriş yapmakta zorlandıklarını ve aşikâr muhtaçlıklarını gidermekte zorlandıklarını söylüyorlar. Birtakım ilçelerimizde de gördük ki geçmişte ağır gördüğümüz ilçelerimizde bu sene o yoğunluk yoktu” dedi.

Fındık hasat devrinin yaklaştığına değinen Seyit Torun, üreticiyi kimsenin mağdur edemeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Yaklaşık bir ay sonra fındık hasadına başlayacağız. Şu anda bakıyorum hala fındıkla ilgili belirli spekülasyonlar var. Rekoltenin yüksekliğinden kelam edip alıcının olmadığından kelam edenler var. Bu sene hiç kimse üreticiyi mağdur etmeyi aklından bile geçirmesin. Esasen iktisadın bütün yükü, zorluğu, meşakkati üreticinin üzerinde. Böyleyken de beklentilere uygun bir fiyat verilmezse bunun bedelini vatandaşımız önümüzdeki süreçte ağır bir formda sorar. Şimdiden uyarıyoruz. 4 doların altındaki fındık fiyatını asla kabul etmiyoruz. Zati üreticinin maliyeti ortada bugüne kadar yaptığı maliyet ortada. Kesinlikle 4 doların üzerinde bir fiyat talep ediyoruz ve bunun da takipçisi olacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.