Bu Reçel Kanser ve Gastritin Önüne Geçebilir! İşte Her Sıkıntıya Deva O Mucizevi Reçel

Bunları ortadan kaldırmak yahut denetim etmek bazen hayatımızı kurtarabilir. Örneğin, kolesterol, kan şekeri ve trigliseritlerde artışa yol açan yanlış bir diyet düşünün. Bu üzere durumlarda, bu yanlış alışkanlığa son vermek ve alışveriş sepetine sağlıklı yiyecekler koymak, daima fizikî aktivite ile birlikte gerekli olabilir. Lakin makus bir diyet, gastrit üzere rahatsızlıklara da yol açabilir.

Doğru bir diyet ve ömür usulü ile yüksek kolesterol ve kan şekeri ile savaşabilir ve kalbi koruyabilirsiniz.

BU REÇEL KANSER VE GASTRİTİ ÖNLEYEBİLİR

Doğru bir diyet ve hayat biçimi ile yüksek kolesterol ve kan şekeri ile savaşabilir ve kalbi koruyabilirsiniz.

Dünya Sıhhat Örgütü, kardiyovasküler hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin birçoklarının ömür üslubu değişiklikleri ile önlenebileceğini belirtmiştir. Sıhhat risklerini artırabilecek en berbat alışkanlıklar ise sigara, hareketsiz hayat, gerilim ve yanlış beslenme alışkanlıklarıdır. Bu nedenle doymuş yağları azaltmak ve bunları bitki bazlı besinler ve kompleks karbonhidratlarla değiştirmek, tuz ve alkol alımını azaltmak temeldir.

Meyve, zerzevat, balık ve tahıl tüketimini arttırmanın yanı sıra. Ayrıyeten, bir başka temel konu, güzel kolesterolü artırmaya, trigliseritleri azaltmaya ve kilo vermeye yardımcı olabilecek fizikî aktiviteyi ilişkilendirmektir. Hipertansiyon, kolesterol ve diyabet riskini azaltmak için yapılan bir araştırmaya nazaran kolay bir yürüyüş, koşmaktan bile daha fazla kâfi olabilir.

AHUDUDU REÇELİ

Doğanın sunduğu eserler sayesinde sıhhatimizi her gün sayısız riskten koruyabiliriz. Ayrıyeten, yiyeceklerin mevsimselliğini takip ederek bedene gereksinim duyduğu her şeyi sağlayabiliriz. Yaz meyveleri ortasında Rosaceae familyasına ilişkin ahududu kaçınılmaz. Bunlar aslında kalp sıhhati için kıymetli olan ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile korunan antosiyanin molekülleri içerir. Bu nedenle özelliklerini kaybetmeden inançla donabilirler. Su bakımından zengindirler ve düzgün bir lif ve C vitamini içeriğine sahiptirler.

Bu meyvelerden bol bol tüketmek isterseniz, dondurmanın yanı sıra lezzetli bir reçel de hazırlayabilirsiniz. Pişirme sayesinde ahudududa bulunan fenoller iki katına çıkar. Bilhassa, yetkili bir kaynağa nazaran, kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatabildiği görülen ellagik asit. Yani bunların oluşumu kanser hücrelerinin beslenmesi için gerekli olan kan damarlarının oluşumunu engelleyecektir. Son olarak, ellagitanninlerin gastriti giderebileceği görülüyor. Bu reçel, tümörü önleyebilir ve gastritin neden olduğu mide ekşimesine son verebilir, kahvaltımızın temeli haline gelebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.