Bitcoin’den Çıkan Kurumsal Para, Bu 4 Altcoin’e Girdi!

CoinShares, kripto fon akışlarını ortaya koyan ‘Bu haftanın Dijital Varlık Fonu Akışları Raporu’nu paylaştı. Dijital varlık yatırım ürünlerinden geçen hafta toplam 17 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar oldu. Çıkışların ağırlığını toplam 21 milyon dolar ile Bitcoin üstlendi. Bu ayın başında bugüne kadar toplam çıkışlar 29 milyon dolar gerçekleşti. Short Bitcoin yatırım ürünleri, toplam 2,6 milyon dolar tutarında küçük girişler gördü. Ayrıca, lider altcoin Ethereum dahil dört altcoin yatırım ürünlerine küçük girişler oldu.

Dijital varlık yatırım ürünleri toplamda küçük çıkış gördü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğininiz üzere, kripto para piyasası son günlerde yön bulmaya çalışıyor. Bu durumda fon akışlarının bir fikir vermesi mümkün. Kripto para yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 17 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar görüldü. Bununla birlikte, geniş bir sağlayıcılar kümesinde küçük çıkışlar oldu.

Buna rağmen, küçük boyutu göz önüne alındığında, bunun duyarlılıkta anlamlı bir değişiklik olup olmadığını anlamak zor. Aynı zamanda, düşük işlem hacmi ve fiyatlarda küçük bir kâr alma unsuru olabileceğini düşündüren bir toparlanma döneminde geliyor.

Avrupa fon çekerken, Amerika’dan fon çıkışı oldu

Bölgesel olarak akışlara baktığımızda, Avrupa borsalarına toplam 20 milyon dolar giriş olduğunu görüyoruz. Ayrıca, Amerika (Kuzey ve Güney Amerika) borsalarından 36 milyon dolar çıkışlar olduğu dikkat çekiyor.

Bitcoin’den çıkan fonlar dört altcoin projesine aktı

Geçen hafta toplam 21 milyon doları tutarındaki çıkışlarla ağırlığı lider kripto Bitcoin üstlendi. Bu, ay başından bugüne kadar 29 milyon dolar çıkışları gösteriyor. Buna ilaveten, ardışık ikinci çıkış haftası olduğu anlamına geliyor. Short Bitcoin yatırım ürünleri ise toplam 2,6 milyon dolar tutarında küçük girişler aldı.

Geniş bir altcoin grubu geçen hafta toplam 3,9 milyon dolar giriş gördü. Lider altcoin Ethereum’a 0,1 milyon dolar tutarında küçük çaplı bir giriş oldu. Ayrıca, Ethereum rakibi Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) 0,2 milyon dolar fon çekmeyi başardı. Bir diğer fon girişi gören altcoin ise 0,1 milyon dolar ile Tron (TRX) oldu.

Doğrudan dijital varlıkların aksine, Blockchain hisse senetleri geçen hafta toplam 8 milyon dolar tutarında giriş gördü. Uzmanlara göre bu da iyileşen hissiyatı işaret ediyor. Bununla birlikte yıl başından bugüne 15,5 milyon dolar girişler şu anda ılıman bir hissi ifade ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.