Azerbaycan: Barıştan ve münasebetlerin normalleşmesinden yanayız

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, işgalden kurtarılan bölgelerin imar ve tekrar yapılandırılması için milyonlar meblağında finansman ayrıldığını, büyük altyapı projeleri gerçekleştirildiğini, münasebetiyle bölgede gerginlik yaşanmasından yana olmadıklarını lisana getirdi.

Abdullayeva, Ermenistan’ın provokasyonu sonucu sonda çıkan çatışmaları ve iki ülke ortasındaki tansiyonu AA muhabirine kıymetlendirdi.

Yıllardır Ermenistan’ın mesnetsiz iftiralarıyla karşı karşıya kaldıklarını anlatan Abdullayeva, son çatışmalarda da Ermeni tarafının gerçek dışı senaryolar uydurarak Azerbaycan’ı hatalı göstermeye çalıştığını belirtti.

Abdullayeva, “Gerçek şu ki Ermenistan ordusu 12 Eylül’de Azerbaycan ordusunun mevzilerine ateş açtı ve mevziler ortasındaki yerlere mayın döşeme teşebbüsünde bulundu. Azerbaycan ordusu da buna gerekli karşılığı verdi.” dedi.

2. Karabağ Savaşı bittikten sonra münasebetlerin olağanlaşması, barış muahedesinin imzalanması teklifinin Azerbaycan tarafından yapıldığını lisana getiren Abdullayeva, şunları kaydetti:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.