Aydın’da akşam üzeri sıcaklık 40 dereceye ulaştı

Ege’de tesirli olan sıcak hava, Aydın’da da sokağa çıkmak zorunda olan vatandaşlara zorluk yaşatıyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken, Efeler ilçesinde akşam üzeri havanın serinlemesini bekleyen Aydınlılar, termometreyi görünce şaştı kaldı.

Termometreler 40 dereceyi gösterdi

Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan termometrenin 40 dereceyi göstermesi üzerine, vatandaşlar sıcaktan bunaldı.

Vatandaşlar devayı gölge alanlarda bulurken, pek çok vatandaş da serinlemek için dondurma ve soğuk su üzere serinletici içecek ve yiyeceklere yöneldi.

“Artık akşam üzeri de kavurucu sıcaklar var”

Akşam saatlerinde hava sıcaklığının 40 derece olmasına şaşıran Aydınlılar “Şaştık, kaldık” diyerek hislerini lisana getirirken vatandaşlardan Ahmet Yakın, İHA’ya yaptığı açıklamasında “Gün içerisinde aslında sıcak, konuttan çıkamıyoruz. Akşam üzeri hava serinlesin dışarıya çıkıp işlerimizi halledelim diyoruz lakin artık akşam üzeri de kavurucu sıcaklar var. Termometre 40 dereceyi gösteriyor. Şaştık kaldık” dedi.

Hafta sonuna kadar tesirini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle uzmanlar tarafından öğlen saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri ortasında başta yaşlılar olmak üzere çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve önlemli olmaları konusunda ikazlar yapıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.