Avrupa’nın dört bir yanından gençler TEKNOFEST’e geldi

Türkiye’nin en değerli teknoloji ataklarını yerinde görme bahtı elde eden; Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika ve Hollanda’dan gelen gençler şenlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir ortaya geldi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türkiye’de ulusal teknolojinin mihenk taşlarından olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk gençlerinin katılması için her yıl dayanak programları ilan ediyor. YTB bu kapsamda Samsun’da gerçekleştirilen TEKNOFEST’e 5 ülkeden 26 genci davet etti. YTB’nin takviye programı sayesinde TEKNOFEST’te yerini alan yurt dışındaki Türk gençleri şenlikte teknoloji firmalarını yakından tanıma imkânı bulurken; hava şovları, teknoloji müsabakaları ve teknoloji gündemine ait seminerlere katılıyor. Dalın ileri gelenlerinin söyleşilerinde de yer alma bahtı elde eden gençler birebir vakitte meslek planlamalarına katkı sağlayacak fırsatlarla da tanışıyor.

YURT DIŞINDAN GENÇLER BAKAN VARANK İLE BİR ORTAYA GELDİ

Festivalde ayrıyeten geçler bu yıl büyük bir sürprizle karşılaştı. YTB’nin takviyeleriyle TEKNOFEST’e katılan gençler Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir ortaya geldi. Ulusal teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok çalışmaya şahit olan gençler ayrıyeten YTB Lideri Abdullah Eren, ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün ve TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ile de bir ortaya geldi.

YTB STANTLARINA AĞIR İLGİ

Tüm bunların yanında ise YTB şenlikte stantlar açarak Başkanlığın çalışmalarına ait birçok sunumlar yapıyor ve fiyatsız bilgilendirici gereçler dağıtıyor. YTB stantlarında Başkanlığın faaliyetlerini içeren bilgilendirici çalışmaların yanında yurt dışında yaşayan genç muharrirlerin çıkarmış oldukları mecmualar de fiyatsız ziyaretçilere sunuluyor. Bunun yanında ise YTB uzmanları ziyaretçilerle birebir ilgilenerek sorularını cevaplıyor. YTB stantları şenliğin sonuna kadar ziyaretçileri ağırlamaya devam edecek.

Önümüzdeki günlerde ise YTB, ülkemizde eğitim alan milletlerarası öğrencileri Türkiye’nin teknoloji atılımlarına şahit olmaları için TEKNOFEST’e götürecek.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.