2 Önemli Shiba Inu Tahmini: Büyük Dalga Mı Geliyor?

Token yakımlarıyla gündeme gelen Shiba Inu, bu Pazartesi yüksek bir yakım oranına ulaştı. Köpek temalı meme coin, son 24 saat içinde 200 milyona yakın coin yaktı. SHIBBurn verilerine göre, SHIB tokenlerinin yanma oranı 1 gün içinde yaklaşık %3000 arttı. Pe

Shiba Inu yakımları artıyor

Ayrıca, Shiba Inu’nun ölü cüzdanına gönderilen tokenlerin çoğu, bireysel balinalardan geliyor. Bu yakım hareketleri, bu ayın başından beri büyük bir ivme kazandı. Böylece, Eylül’ün ilk haftasında 500 milyondan fazla token dolaşımdan çıktı. Oran artışı bu şekilde devam ederse, birkaç gün içinde %5000’e ulaşacak. Peki balina hareketleri ve yakımlar SHIB fiyatını nasıl etkileyecek?

Balinalar SHIB portföylerini genişletiyor

Shiba Inu fiyatı hızla yükselirken, SHIB bireysel balina cüzdanlarından büyük yatırım alıyor. Geçen hafta sonu, iki balina meme coin’de milyonlarca dolar değerinde pozisyon satın aldı. Bir balina, 8,7 milyon dolara yakın bir maliyetle 702 milyar SHIB’i cüzdanına ekledi. Etherscan.io verilerine göre başka bir balina ise, ilk işlemde neredeyse 7 milyon dolar değerinde 541 milyar token satın aldı. Bununla birlikte, Shiba Inu’daki en yeni balina, merkeziyetsiz finansın faydaları sayesinde anonim kalmaya devam ediyor.

Artan yakım oranı SHIB fiyatını nasıl etkiler?

“SHIB fiyatı, FOMC toplantısı öncesinde düşebilir”

Shiba Inu protokolünde yakılan SHIB sayısı arttıkça, fiyat olumlu yönde etkilenir mi? Milyonlarca SHIB tokeni dolaşımdan çıkmaya devam ederken, bu soru birçok yatırımcının aklında kalıyor. SHIB, dün kısa bir süreliğine 0.00001198 dolara düştükten sonra şu anda 0.00001233 dolardan işlem görüyor. Kripto para, genel ayı piyasasının ortasında, yıllık bazda yaklaşık %93 artışla kendisi için oldukça iyi durumda. 

Aslında meme coin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00004217 dolara Ekim 2021’in sonuna doğru ulaşmıştı. Ancak, genel piyasa oynaklığının mevcut fiyatında durma noktasına gelmesiyle düşmeye devam etti. Shiba Inu yakmadaki artışın tokeni Ekim 2021 zirvesine daha da yaklaştıracağı belli değil. Bununla birlikte yükseliş yönünde meme tokenin önünde bazı engeller var. Yükselen enflasyon, TÜFE verileri ve gelecek haftaki FOMC toplantısı ile birleştiği için yükselmesi zor. Hatta fiyatın düşmesi son derece olası.

“Shiba Inu oynaklığı düşüyor, çöküş yakın”

Shiba Inu Bollinger Bandı (BB), SHIB’in oynaklığının düştüğünü gösteriyor. Kripto para, 9 Eylül’den bu yana %90 düşüş yaşadı. Buna rağmen CoinMarketCap, SHIB’in son 24 saatte %4,64 daha değer kaybettiğini bildiriyor. Meme coin daha az oynaklıkla işlem görürken, uzun vadeli yatırımcılar ticaret stratejilerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacak. 20 EMA ve 50 EMA’ya göre, SHIB güçlü bir satın alma eylemi gösteriyor olmalı. Ancak şu anda fiyat durgun olduğu için durum böyle değil. 

Bunun nedeni, 50 EMA’nın 20 EMA’ya yaklaşması. Alıcılar bu nedenle, köpek temalı meme coin’den uzaklaşıyor. Öte yandan, kısa vadeli yatırımcılar için 200 EMA, SHIB’nin önümüzdeki günlerde bir fiyat artışı görmeyeceğine işaret ediyor. Ek olarak SHIB, Bitcoin ile birlikte hareket etme eğiliminde. Bu nedenle, BTC bir dalgalanma görürse, meme coin için hala umut var demektir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) bile, 11 Eylül’de SHIB’in düşmesinin ardından, alıcıların duruşlarını kaybettiğini gösteriyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.