15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe 111,5 yıl mahpus talebi

Ankara’da 15 yaşındaki S.K.’ye cinsel istismarda bulunan ve daha sonra çektiği cinsel içerikli imgeleri toplumsal medya hesabından yayımlayan Emre Kara (19) hakkında 6 farklı hatadan 111,5 yıl; annesi, babası, ağabeyi ve dayısı hakkında da ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ hatasından 10 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

DHA’nın aktardığına nazaran, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, Emre Kara hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cebir, tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etme’, ‘çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayımlamak’, ‘şantaj’ ve ‘hakaret’ hatalarını zincirleme işlediği gerekçesiyle 111,5 yıl mahpus cezası istemiyle dava açarak, tutuklanması talebinde bulundu. Ankara Batı 2’nci Ağır Ceza iddianameyi kabul ederek Emre Kara’nın tutuklanmasına karar verdi. Ayrıyeten savcılık Emre Kara’nın annesi Nuran Kara, babası İhsan Kara, ağabeyi Abbas Kara ve dayısı Hasan Çelik hakkında da ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürmünden 10 yıla kadar mahpus istemiyle dava açtı.

S.K.’nin avukatı İrem Esra Kömürcü Altun, faili tutuklatmak için bir yıldır önemli bir hukukî gayret verdiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Çocuk, fail tarafından kaçırıldıktan sonra nitelikli cinsel istismara mağdur bırakılıyor. Bu aksiyona failin ailesinden birçok kişi de göz yumarak iştirak ediyor. Çocuğa meskenini açıyor, gelen kolluk kuvvetlerine çocuğun meskenlerinde olmadığını söylüyor. Çocuk ismine hata duyurusunda bulunduktan sonra gelen isimli tıp raporu çocuğun beyanlarını teğe bir takviyeler nitelikteydi. Adaletin yerini bulması konusunda yaptığımız bir yıllık gayret sonunda bugün gayemize ulaşarak faili tutuklatabildik. Bu müddet zarfında fail hakkında uzaklaştırma kararı aldık lakin fail çocuğun yolunu kesti. Çocuk okula giderken, ‘okula gitmeyeceksin’ diye dövdü. Çocuğu staja giderken buldu dövdü. Hepsi için başka farklı şikayetlerde bulunduk. Çocuğun mahrem manzaralarını hukuka ters bir halde ele geçirerek yaydı. Hem çocuğun hem de ailesinin hayatını yaşanmaz hale getirdi. Biz 10’a yakın evrakla çocuğun hayatını yaşanabilir hale getirmek için bütün aksiyonlar hakkında cürüm duyurusunda bulunduk. Uğraşlarımız sonunda hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinden sonra fail tutuklanarak cezaevine gönderildi.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.